FAQ

Jaki jest koszt dostawy?

Przesyłka do paczkomatu InPost jest bezpłatna. Przesyłka kurierska do drzwi kosztuje 14,99 zł.

Czy mogę dodkonać zwrotu?

 Tak! Możesz zwrócić karty do 14 dni od odebrania przesyłki bez podania przyczyny.

Czy kartt są mi potrzebne?

Karty nie są niezbędne w rozwoju samoświadomości emocjonalnej (przed kartami korzystałem z listy iczuć i potrzeb), natomiast stanowią znaczące ułatwienie i spotęgowanie efektywności nauki nowych pojęć. Dzięki ilustracjom szybciej nazywamy uczucia i potrzeby, oraz lepiej je zapamiętujemy.

 

Czy komplet zawiera scenariusze wykorzytania kart?

Tak. W komplecie są instrukcje i scenariusze, które umożliwiają rozpoczęcie praktyi od momentu otrzymania paczki z Twoim kompletem :)

Czy jest możliwość udzielenia rabatu?

Co do zasady, cena kart uwzględnia koszty produkcji i prowadzenia działalności, moje wynagrodzeinie i budżet na rozwój tego projektu. Jeżeli jesteś osobą prywatną i z jakiegoś powodu cena stanowi dla Ciebie za duże wyzwanie, zachęcam Cię do napsiania do mnie wiadomości, możemy wspólnie poszukać jakiegoś rozwiązania, które uwzględni Twoje i moje potrzeby :) 

Czym są karty uczuć i potrzeb?

Ilustrowane karty uczuć i potrzeb to narzędzie do pracy nad rozwojem samoświadomości, jednym z filarów inteligencji emocjonalnej, jak również forma empatycznej pierwszej pomocy, narzędzia do wspierania się w komunikacji z innymi osobami w celu wypracowania porozumienia, opartego o zrozumienie oraz szacunek dla uczuć i potrzeb obu stron.

 Karty powstały w oparciu o NVC (Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), który dzięki prostemu modelowi 4 kroków ułatwia rozpoznawanie co czujemy oraz jak interpretować uczucia (o jakich potrzebach nas one informują), w celu uzyskania sytuacji wygrana-wygrana, gdzie potrzeby wszystkich zainteresowanych są realizowane.


Jaki jest cel kart?

Celem kart jest ułatwienie rozpoznawania, nazywania i nauki uczuć jakich doświadczamy oraz rozumienia po co one nam są, o jakich uniwersalnych potrzebach nas informują. Dzięki zwiększonej samoswiadomosci łatwiej jest nam wczuć się w innych, a przez to lepiej ich rozumieć, lepiej z nimi żyć. Narzędzie to powstało z pasji do Nonviolence Communication.

 

Co to NVC?

NVC jest skrótem od słów Nonviolente Communication – w przyjętym tłumaczeniu oznacza to Porozumienie Bez Przemocy. Jest to model komunikacji stworzony przez Dr. Marshalla B. Rosenberga, opierający się na empatii i szczerym wyrażaniu siebie.

Porozumienie bez Przemocy (PBP) to podejście pokazujące w jaki sposób żyć w harmonii ze sobą i innymi, tworząc z ludźmi ciepłe i autentyczne relacje. Z tego powodu nazywane jest też Empatyczną Komunikacją albo Językiem Serca.

 

Dla kogo przeznaczone są karty?

Karty powstały dla osób pragnących zrozumieć co czują i rozwijać swoją świadomość emocjonalną. A także dla osób chcących budować ciepłe i bliskie relacje oparte o szacunek, zrozumienie i akceptację.

Karty posłużą za wsparcie dla:

  • wysokowrażliwych
  • rodziców
  • pedagogów
  • terapeutów
  • coachów
  • liderów

 

Jaka jest unikalna wartość kart?

Ręcznie rysowane 162 autorskie ilustracje przedstawiające uczucia i potrzeby, opracowane przy współpracy z specjalistami, precyzyjnie a zarazem estetycznie, oddają stany emocjonalne i abstrakcyjne potrzeby każdego człowieka.

Uczucia zawarte na kartach zostały pogrupowane wg. podstawowych emocji, na każdej karcie znajduje się inna emocja np. strach, radość, smutek i najczęściej występujące uczucia związane z daną emocją. Dodatkowo, by ułatwić odnalezienie porządanych uczuć, rewersy są podzielone na dwa kolory odpowiadające uczuciom informującym o zaspokojonych i niezaspokojonych potrzebach.

W każdym komplecie znajduje się zestaw instrukcji i scenariuszy, umożliwiający samodzielną pracę nad samoświadomością emocjonalną oraz nad jakością komunikacji.

Karty zostały stworzone również w wygodnym formacie, który w razie empatycznej potrzeby, umożliwiaja posiadanie ich zawsze pod ręką, w torebce czy kieszeni płaszcza. 

 

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl